| diagram | ![]() |
| namespace | http://dsrc_r70/AddGrpB |
| children | startTime minEndTime maxEndTime likelyTime confidence nextTime |
| source | <xsd:complexType name="MovementEvent-addGrpB"> <xsd:sequence> <xsd:element name="startTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> <xsd:element name="minEndTime" type="MinTimetoChange"/> <xsd:element name="maxEndTime" type="MaxTimetoChange" minOccurs="0"/> <xsd:element name="likelyTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> <xsd:element name="confidence" type="DSRC:TimeIntervalConfidence" minOccurs="0"/> <xsd:element name="nextTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> <xsd:any namespace="##other" processContents="lax" minOccurs="0"/> </xsd:sequence> </xsd:complexType> |
| diagram | |||||||||
| type | TimeRemaining | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="startTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||
| type | MinTimetoChange | ||||
| properties |
| ||||
| facets |
| ||||
| source | <xsd:element name="minEndTime" type="MinTimetoChange"/> |
| diagram | |||||||||
| type | MaxTimetoChange | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="maxEndTime" type="MaxTimetoChange" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||||||
| type | TimeRemaining | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="likelyTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||||||
| type | TimeIntervalConfidence | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="confidence" type="DSRC:TimeIntervalConfidence" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||||||
| type | TimeRemaining | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="nextTime" type="TimeRemaining" minOccurs="0"/> |