| diagram | ![]() |
| namespace | http://dsrc_r70/DSRC |
| children | msgCnt timeStamp packetID urlB dataFrames regional |
| source | <xsd:complexType name="TravelerInformation"> <xsd:sequence> <xsd:element name="msgCnt" type="MsgCount"/> <xsd:element name="timeStamp" type="MinuteOfTheYear" minOccurs="0"/> <xsd:element name="packetID" type="UniqueMSGID" minOccurs="0"/> <xsd:element name="urlB" type="URL-Base" minOccurs="0"/> <xsd:element name="dataFrames" type="TravelerDataFrameList"/> <xsd:element name="regional" minOccurs="0"> <xsd:complexType> <xsd:sequence maxOccurs="4"> <xsd:element name="SEQUENCE"> <xsd:complexType> <xsd:sequence> <xsd:element name="regionId" type="RegionId"/> <xsd:element name="regExtValue" type="asn1:OpenType"/> </xsd:sequence> </xsd:complexType> </xsd:element> </xsd:sequence> </xsd:complexType> </xsd:element> <xsd:any namespace="##other" processContents="lax" minOccurs="0"/> </xsd:sequence> </xsd:complexType> |
| diagram | |||||
| type | MsgCount | ||||
| properties |
| ||||
| facets |
| ||||
| source | <xsd:element name="msgCnt" type="MsgCount"/> |
| diagram | |||||||||
| type | MinuteOfTheYear | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="timeStamp" type="MinuteOfTheYear" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||||||
| type | UniqueMSGID | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="packetID" type="UniqueMSGID" minOccurs="0"/> |
| diagram | |||||||||
| type | URL-Base | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| facets |
| ||||||||
| source | <xsd:element name="urlB" type="URL-Base" minOccurs="0"/> |
| diagram | ![]() | ||||
| type | TravelerDataFrameList | ||||
| properties |
| ||||
| children | TravelerDataFrame | ||||
| source | <xsd:element name="dataFrames" type="TravelerDataFrameList"/> |
| diagram | ![]() | ||||||||
| properties |
| ||||||||
| children | SEQUENCE | ||||||||
| source | <xsd:element name="regional" minOccurs="0"> <xsd:complexType> <xsd:sequence maxOccurs="4"> <xsd:element name="SEQUENCE"> <xsd:complexType> <xsd:sequence> <xsd:element name="regionId" type="RegionId"/> <xsd:element name="regExtValue" type="asn1:OpenType"/> </xsd:sequence> </xsd:complexType> </xsd:element> </xsd:sequence> </xsd:complexType> </xsd:element> |
| diagram | ![]() | ||||
| properties |
| ||||
| children | regionId regExtValue | ||||
| source | <xsd:element name="SEQUENCE"> <xsd:complexType> <xsd:sequence> <xsd:element name="regionId" type="RegionId"/> <xsd:element name="regExtValue" type="asn1:OpenType"/> </xsd:sequence> </xsd:complexType> </xsd:element> |
| diagram | |||||
| type | RegionId | ||||
| properties |
| ||||
| source | <xsd:element name="regionId" type="RegionId"/> |
| diagram | ![]() | ||||
| type | asn1:OpenType | ||||
| properties |
| ||||
| source | <xsd:element name="regExtValue" type="asn1:OpenType"/> |